GEMS Atölyeleri Nedir?

Gems (Great Explorations in Math and Science ) ilk olarak Califiornia Üniversitesi’nde yer alan Lawrance Hall of Science adında ki fen merkezi tarafından hazırlanıp geliştirilen bir eğitim programıdır. Program içerisinde yer alan eğlenceli etkinliklerle çocukların fen ve matematiğe ilgi duymaları ve bilimsel düşünmenin ilk temellerini atmaları sağlanır.

GEMS programında kullanılan gözetimli keşif yöntemi ile çocukların ön planda olduğu, doğrudan katılım sağladığı, eleştirel düşündüğü, kendini özgürce ifade ettiği, konunun temelindeki kavram ve fikirleri anladığı bir sınıf ortamı sağlamaktadır.

Hayal Yuva'da Gems

Gems eğitimi, çocukların klasik eğitim dışında daha farklı bir eğitim ile öğrenmenin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Bu eğitim programı temel bilimsel kavram ve yöntemleri anlatırken hayal gücünü etkileyerek geliştirmektedir. Keyifli ve etkili etkinliklerden oluşan bir program olan Gems çocukların kavramları kendi becerileri ile öğrenmesine ortam hazırlar. Ayrıca bu eğitimler ile

uzay

Hayal Yuva’da her hafta yeni bir Gems atölyesi hazırlanmaktadır. Gems konuları arasında dünyanın katmanları, bal arıları, bitkilerin yaşam döngüsü, meslekler, karıncalar, istanbul, dinazorlar, ünlü ressamlar, iç organlarımız kelebekler, gezegenler ve okyanus canlıları yer almaktadır.