Biz Kimiz?

Hayallerinize Açılan İlk Kapı

2009 yılında, okul öncesi eğitim alanında yüksek standart ve kaliteli bir eğitim için yola çıktık. O gün tek sınıfla başladığımız bu yolda her geçen gün daha çok çocuğa ve aileye ulaşma imkanı yakaladık. Çocuklarımıza kaliteli bir eğitim verirken bir yandan da kendi evlerinde gibi hissedip kalplerine dokunabilmek için elimizden geleni yapacağımıza dair bir söz verdik. Bu doğrultuda Hayal Yuvam felsefesini kurduk.

Bu felsefe ile istedik ki bize emanet edilen her çocuk eğitim hayatına güvenli, temiz, rahat ve gelişim ihtiyaçlarını sağlayacak bir ortamda mutlu başlasın. Oyunlarla eğlenen, eğlenirken öğrenen, öğrenirken sorgulayan, sorgularken araştıran, araştırırken de bundan keyif alan mutlu çocuklar yetişsin istedik. Bu doğrultuda çocuklarımız, velilerimiz ve öğretmenlerimiz ile bir bütün olup hayallerimizi yaşatmak adına Hayal Yuva’da buluştuk.

Kurumumuz Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Okul Öncesi Eğitim kurumudur. Eğitim müfredatımız Milli Eğitim Bakanlığına uygun program dahilindedir.

Konumumuz

Okulumuz Bahçelievler ilçesi Çalışlar Caddesi üzerinde merkezi bir konumda yer almaktadır. Ataköy, Bakırköy, Merter, Güngören, Florya, Şirinevler, Zeytinburnu, Esenler ve Bağcılar semtlerinden kolaylıkla ulaşılabilir konumdadır. Okulumuzda anlaşmalı servis hizmetimiz bulunmaktadır.

Okulumuz

Deprem yönetmeliğine uygun (2014 yılı) inşa edilmiş 3 katlı binamızda sınıflarımız 40m2 üzerinde çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik şekilde hazırlanmıştır. 350 m2lik geniş oyun bahçemiz korunaklı ve güvenliklidir. Bahçemizde çocukların keyifle zaman geçirebilecekleri farklı bahçe oyuncakları mevcuttur.
Kindori

Mutlu Çevre

Aktif Öğrenme

Yaratıcı Dersler

Geniş Oyun Alanları

Yabancı Dil Egitimi

International Preschool Curriculum (IPC) anadili ingilizce olmayan 115 ülkede yabancı dili İngilizce seviyesinde öğretmeyi hedefleyen, çoklu zeka kuramına göre, Harvard Üniversitesi öğretim üyeleri tarafından hazırlanmış bir okul öncesi eğitim sistemidir. Bu program ile yabancı dili tamamen oyun ve deneyim odaklı doğal bir öğrenme sistemi ile sunmaktadır.

 

IPC Uluslararası eğitim müfredatı ile verilen tam zamanlı yabancı dil eğitimi çocukların doğal ortamında maruz kalarak, yaparak, oynayarak ve eğlenerek yabancı dili günlük aktivitelerin içerisinde öğrenmesine olanak sağlar.

Türkçenin hiç kullanılmadığı derslerde, kendilerine söyleneni anlamaya başlayan çocuklar ilk önce tek tek öğrendikleri kelimeleri kullanır ardından kelimeleri yan yana koyma çabaları ve daha sonra da küçük cümlelerle dili kullanmaya başlarlar.

IPC’nin eleştirel düşünmeyi geliştiren, kişisel farkındalık yaratan, diğer kültürlere karşı anlayış geliştiren ve çok dilliliği teşvik eden 56 farklı teması bulunmaktadır.

Hayal Yuva'da Neler Önemlı?

Kindori

Galeri

Sınıflar, etkinlikler, oyunlar ve mutlu çocuklar
Kindori

Detaylı Bilgi Almak İçin

0507 534 03 34