Sıkça Sorulan Sorular

Okulumuza 24 ayını doldurmuş çocuklar kayıt için kabul edilmektedir.
3 katlı binamızda sınıflarımız 40m2 üzerinde çocukların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik şekilde hazırlanmıştır. 350 m2lik geniş oyun bahçemiz korunaklı ve güvenliklidir. Bahçemizde çocukların keyifle zaman geçirebilecekleri farklı bahçe oyuncakları mevcuttur.
Kurumumuz 09:00-17:00 arasında açıktır. (Çalışan veliler için 07:30-19:00 arası)
Aile hekimi veya farklı bir kurumdan alınmış sağlık raporu, nüfus cüzdanı örneği, vesikalık fotoğraf ve ikametgah belgesi istenmektedir.

Çocukların evden ve ailelerinden ilk ayrılık deneyimlerini en sağlıklı şekilde yaşamaları için oryantasyon sürecine önem veriyoruz. Her çocuğun ve ebeveyninin bu süreçteki ihtiyaçları farklılık göstermektedir. Oryantasyon sürecinde bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak bir oryantasyon planlaması yapıyoruz.
Tüm çocuklarımız psikoloğumuz tarafından sınıf ortamında gözlemlenir. Oyun ortamında çocuk değerlendirilir. Gözlemin yanında kurum psikologumuz tarafından Gelişimsel Tarama Testi, Dikkat ve Görsel Algıya yönelik ölçekler ile Okul Olgunluğu testi uygulanmaktadır. Gelişime ait bilgiler sınıf öğretmeni ve psikoloğumuzun katkısıyla rapor halinde belli aralıklarla velilere ulaştırılır.
Haftanın belirli saatlerinde İngilizce, Müzik, Modern Dans, Jimnastik ve Robotik kodlama derslerimiz mevcuttur. Dersler branşta uzman ayrı öğretmenler tarafından verilmektedir.
Okulumuzun geniş bir bahçesi bulunmaktadır. Gün içerisinde çocuklarımız mutlaka bahçede özgürce zaman geçirip oyunlar oynamaktadır.
Okulumuzda sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek verilmektedir. Yemekler okulumuzun mutfağında aşçılarımız tarafından taze ve günlük olarak günlük besin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sevgi ile hazırlamaktadır. Hazır, paketli ve sağlığa zararlı hiçbir ürün kullanılmamaktadır. Doğal ve mevsimine uygun, anne yemeği lezzetinde yiyecekler hazırlanmaktadır.
Okul personelimiz velinin yazılı izni ve onayı olmadıkça hiç bir ilaç verme yetkisine sahip değildir. Çocukların kullanması gereken bir ilaç varsa bunu öğretmenine yazılı şekilde nasıl kullanıcağına da ekleyerek bildirebilirsiniz. Öğretmenlerimizde ilaçların not edildiği bir defter vardır ve çocuğunuza verilen ilaçlar buraya saat ve tarih bilgisi ile beraber not edilir.
Eğer çocukların okul içerisinde kendini iyi hissetmediği ve hastalandığı farkedilirse hemen veli ile iletişime geçilip ortak bir yol izlenir. Sınıf içerisinde ufak bir yaralanma gerçekleşirse öğretmen tarafından ilk müdahale gerçekleştirilip ivedi şekilde veli bilgilendirilir.
Eğer sizden farklı birisi çocuğunuzu okuldan alacaksa sınıf öğretmenine ve okul idaresine bu durumun bilgisi verilmelidir. Belirtilen kişi kimliğini göstererek çocuğumuzu teslim alabilir.